17 lipca 2014

Jak wyhodować sobie narcyza?Oczywiście, to zadanie niełatwe. Wiele trzeba sobie zszargać nerwów, by wyhodować idealnego narcyza, który będzie znał swoją wartość i będzie potrafił z tego korzystać. Każda szanująca się matka powinna takowego osobnika wyhodować, ale, że nie każda wie jak - podrzucam 7 cennych rad, które na pewno ułatwią Wam hodowlę!


Komplementy.
Komplementuj, absolutnie wszystko, nawet jak nie trafi do nocnika, przewróci go i zostawi musztardowe ślady stóp na dywanie. Jeśli głośno domaga się czegoś też komplementuj: silny głos, zgrabne tupanie nogą, wspaniałą mimikę.

Porównania
Porównuj głośno z innymi dziećmi. Ile wlezie. Nie muszę chyba dodawać, na czyją korzyść mają być te porównania. Złota zasada - opinie Twe muszą być wyrażane na tyle głośno, by były słyszane przez Twoje dziecko, inne dzieci i inne matki. I jeszcze najlepiej przez panią z warzywniaka za rogiem i listonosza dwa bloki dalej.
Wspaniała jakość życia.
Twoje dziecko musi mieć wszystko najlepsze. Zapamiętaj: naj-le-psze. Markowe buty, modny outfit na każde wyjście w gości (zawsze inny!), wszystkie reklamowane aktualnie w telewizji zabawki. Nie stać Cię? Cóż, może warto pomyśleć o małej pożyczce? Nie chcesz chyba, żeby Twoje dziecko było otoczone przeciętnymi produktami? 

 Spełnianie życzeń i zaspokajanie potrzeb.
- Twoja pociecha coś chce? Ależ oczywiście, że to dostanie, nawet nie musi posuwać się do spektakularnych scen z rzucaniem się na podłogę - uważny rodzic da mu to, czego zapragnie, zanim rozegrają się dantejskie sceny.

Zabawa w pojedynkę.
- Nigdy nie baw się z dzieckiem. Niech bawi się samo, dzięki temu nauczy się, że własne towarzystwo, jest towarzystwem najlepszym. Nikt nie przeszkadza, nie trzeba się dzielić, czy czekać na swoją kolej. W dorosłym życiu też co prawda będzie dzięki temu samotnikiem, ale przynajmniej jako dorosły facet nie pożyczy pochopnie swojej fury, a jako dorosła kobieta nie wymieni się ulubionym, niebotycznie drogim ciuchem z koleżanką.

Powściągliwość werbalna.
- W żadnym wypadku nie mów też dziecku, że je kochasz. Powinno nauczyć się kochać samego siebie. Nad życie, bardziej, niż kochałby go ktokolwiek inny! Osoby z duża pewnością siebie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony płci odmiennej. Wystarczy, że wybierze bogatego partnera, a stąd już krok do ślubu, rozwodu i połowy majątku w kieszeni. Z czego Ty jako matka z pewnością skorzystasz.

 1 egzemplarz na 15 lat.
- I ostatnia, ale bardzo ważna zasada - w żadnym wypadku nie funduj swojemu dziecku rodzeństwa, no chyba, że w znacznym odstępie czasu. Jeszcze przez przypadek nauczy się dzielić zabawkami, a tego chyba nie chcesz? Poza tym, wątpię, by jakiemukolwiek rodzicowi udało się wychować dwójkę naprawdę idealnych narcyzów.

Więc matko, nie wahaj się i wprowadź w życie moje rady. Ja już nad swoim narcyzem zaczęłam pracować, dlaczego masz być gorsza? Hm... no dobra, może lepiej sobie podaruj. Bo jeszcze okaże się, że moje dziecko będzie gorszym narcyzem od Twojego. A tego bym nie chciała...


7 komentarzy:

 1. Czytam i czytam... chyba zaczęłam sobie hodować narcyza ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez moment myślałam, że piszesz poważnie :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Skarpety i sandały... nie rób tego dziecku.... znak rozpoznawczy Polaczków :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, jeśli jest zimno, a sandałki są jedynymi, jakie mamy butami przystosowanymi do nauki chodzenia, to cóż.. wybieram zdrową stopę mojego syna, niż dopracowany w każdym calu ałtfit.

   Usuń
 4. Co za slodziaczek. Przeuroczy, na trzecim zdjeciu super mina:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hahah i ja dałam się wkręcić przez chwilę;-) Słodziak z Małego;-)

  OdpowiedzUsuń