O blogu.

Mam zbyt wiele do powiedzenia, by wszystkie myśli zatrzymywać tylko dla siebie. Lubię mówić, lubię pisać, a nade wszystko poznawać myśli i punkt widzenia innych osób. Nie będę Was czarować, komplementy też lubię, obojętnie, czy dotyczą mnie, mego dziecka, czy czegokolwiek innego. Miksując to wszystko, musiałam dojść w końcu do punktu, w którym urodził się blog. 

Jest parentingowy. Ale nie jest o dziecku. Choć Pierworodnego mojego kocham nad życie, to nie byłabym w stanie pisać tylko o nim. Blog ten nie jest też pamiętnikiem, który przechowuje wszystkie moje wspomnienia i to, co w życiu mnie spotyka. Jest raczej moimi myślami i uczuciami, lekką relacją otaczającej mnie rzeczywistości, zmieszaną z moim zamiłowaniem do fotografii oraz rękodzieła, którym czasem się tu chwalę. 
 ‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡


 


Opis kategorii:

Blogowisko.
Tu dzielę się z Wami moimi obserwacjami nt. blogów, blogerów i innych "pisaczy" internetowych. Zamieszczam tu posty z wyróżnieniami, zabawami blogowymi i informacjami o moich candy (cóż, było dopiero jedno, ale wiele przed nami :D). W przyszłości chciałabym ten dział poszerzyć o porady i tutoriale jak pisać lub jak zatroszczyć się o wygląd bloga.

Czas wolny / hobby.
Tutaj dzielę się z Wami tym, co mi samej sprawia przyjemność. Znajdziecie posty opisujące nasze małe i duże wycieczki, rzeczy, które lubię robić dla relaksu i które chętnie polecę innym, a także chwalę się tu moimi własnoręcznymi wyrobami jak np. szydełkowe czapy, koszyki z papierowej wikliny, czy własnoręcznie robiona biżuteria.

Deszczowa Kraina.
Głównym tematem postów w tym dziale jest Wielka Brytania i moje jej postrzeganie, jako emigranta. Opisuję tu mentalność anglików, ciekawostki kulturalne, obserwacje nt. stylu życia i zjawisk, które obce są w polskiemu obywatelowi. W ostatnim czasie rozpoczęłam też prowadzenie nowej serii "Jak żyć?", w której zależy mi na przedstawieniu życia w Anglii takim, jakie jest naprawdę, a nie jako utopijnej opowieści, jak to robi wiele osób przyjeżdżając do Polski na urlop. Serię uzupełnią wpisy o oszczędzaniu w Deszczowej Krainie. 

Dom i rodzina.
Dział tej jest miksem wpisów o  prowadzeniu domu i tym, co się w naszej (jeszcze ;)) trzyosobowej rodzinie dzieje. Jest tu całkiem sporo prywaty, mojego narzekania i melanholicznych nastrojów. Jak ktoś lubi takie klimaty, to ten dział jest strzałem w dziesiątkę ;)

Dziecko.
Tu wpisy blogowe ocierają się o wszystko, co dotyczy dziecka. Zarówno mojego, jak i wszelkich dziecięcych zabawek, akcesoriów, czy sytuacji, których głównymi bohaterami są właśnie dzieci.

Lifestyle.
Muszę z ubolewaniem przyznać, że ten dział u mnie na blogu jest tzw. "zapchajdziurą". Jeśli nie mam pojęcia, pod jaką kategorię wrzucić dany tekst, ląduje on właśnie tu. Nie bijcie ;)

Matka.
Wpisy w tym dziale dotyczą mojej osoby, jako matki, ale też jako osoby, która od czasu do czasu tą rolę zrzuca, by być po prostu sobą oraz wszelkich uczuć, które się we mnie kumulują. Znajdziecie tu moje najróżniejsze przemyślenia nt. siebie samej, jak i innych kobiet, które wstąpiły na drogę macierzyństwa.

Rodzicielstwo.
Ten dział jest szczególnie naszpikowany moimi uczuciami. Tu dzielę się z Wami moimi radościami i obawami, w związku z przemijającym czasem i faktem, że Pierworodny syn mój robi się coraz starszy. W większości dzielę się tu z Wami moimi bardzo pozytywnymi uczuciami, bo tak właśnie wygląda moje rodzicielstwo, bez lukrowania, sama prawda. Choć wiem, że nie każda matka ma tak "kolorowo". Mam nadzieję, że wpisów pod tą etykietą nie odbierzecie nieszczerze.

Six InstaMix.
Comiesięczne sprawozdanie z tego, co działo się u nas, a zostało uwiecznione na instagramie. 

Wychowanie.
Ten dział jest chyba najmniej rozwinięty na blogu, jednak jest dla mnie bardzo ważny. Z czasem pojawi się znacznie więcej wpisów na temat wychowywania dzieci, radzenia sobie z trudnościami, jakie każdy rodzic może napotkać. Ponadto od czasu do czasu znajdziecie tu recenzje książek, które o wychowaniu traktują, a które udało mi się przeczytać.

Projekt "Mamo bądź kobieca".
Relacje z moich osiągnięć i przebiegu wyzwania. Niektóre wpisy są całkiem zabawne ;) Jeśli będę  brać udział jeszcze w jakiś inicjatywach, nazwa ta zmieni się prawdopodobnie na po prostu "projekty".

Nie pozostaje mi więc nic innego, niż życzyć Wam...
przyjemnej lektury!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz